http://www.pepsyna.pl/ 2005-01-01 monthly 0.8
ALDESAN E

Aldesan E, przeznaczony jest do sterylizacji i dezynfekcji: narzędzi chirurgicznych i dentystycznych, endoskopów, drenów gumowych i innych przedmiotów, które mogą zasiedlać drobnoustroje.

Środek skutecznie niszczy bakterie, prątki, wirusy i grzyby.

Skład:
  - skład aktywatora: mieszanina fosforanów.
  - skład preparatu: aldehyd glutarowy 2g w 100 g, alkohol etylowy 25 g w 100 g, woda do 100g.

Działanie:
Aldesan E - środek sterylizujący i dezynfekujący, który może być stosowany do odkażania narzędzi chirurgicznych lub też dentystycznych, a także sprzętu medycznego innych przedmiotów, które przed użyciem wymagają sterylizacji i dezynfekcji. Preparat Aldesan E, działa skutecznie przeciw bakteriom, prątkom gruźlicy typu ludzkiego i bydlęcego oraz przeciw sporom bakterii. Preparat wykazuje także działanie  grzybobójcze i inaktywuje wirusy - w tym HBV i HIV. Preparat nie powoduje korozji narzędzi chirurgicznych.

Zastosowanie:
Aldesan E, to preparat do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych, dentystycznych, drenów gumowych, endoskopów i innych przedmiotów.

Sposób użycia:
Przed użyciem zawartość opakowania z aktywatorem (znajdujący się w nakrętce) wsypać do opakowania z Aldesanem E i dokładnie wymieszać, aż do rozpuszczenia. Tak przygotowany roztwór nie traci właściwości bakteriobójczych w czasie 14 dni przechowywania. Narzędzia przed sterylizacją należy starannie umyć, wysuszyć i włożyć do sterylnego naczynia, a następnie zalać Aldesanem E tak, aby narzędzia były całkowicie zanurzone w preparacie, a światła przedmiotów dokładnie wypełnione płynem. Po odpowiednim czasie ekspozycji przedmioty i narzędzia kilkakrotnie wypłukać sterylną wodą destylowaną. Po procesie dezynfekcji dopuszcza się płukanie w wodzie świeżo przegotowanej. Preparatu nie należy mieszać z innymi płynami. Sterylizację (dezynfekcję) należy prowadzić w przykrytych naczyniach metalowych lub szklanych.
Kontakt
STRONA GŁÓWNA